Press "Enter" to skip to content

Agilně v korporátu

Naše korporace se rozhodla vstoupit do 21. století: zavést agilní vývoj. „Agilní transformace“ tomu říkají.
Jeden bývalý kolega říká, že to bude asi taková legrace, jako když dáte opici samopal: https://youtu.be/3V3oT7BRiWo

Už jsem tu nějaký pátek, za tu dobu jsem „vymetl“ několik agilních týmů, dva jsem pomáhal sestavit a rozběhnout. To ale zjevně nebyl ten správný, oficiální, agilní vývoj.

Podle všeho si vedení korporace od „agilního vývoje“ slibuje, že budeme vyvíjet věci rychleji. Se SCRUMem mám celkem zkušenosti a jeho silnou stránka je, že když se to vezme za správný konec, nevyvíjí se nesmysly. Ale že by byl nějak extra rychlý? To bych neřekl, spíš omezuje plýtvání a prokrastinaci. Tak uvidíme co se stane, až zklameme očekávání.

Možná budu vypadat jako škarohlíd, ale po pravdě řečeno, agilní přístup považuju za rozumný, kdykoli se vyvíjí něco netriviálního. Naivní metodiky, jako je třeba „waterfall“, se možná hodí na školní projekt nebo stavbu kompostu, ale ve vývoji reálného softwaru je to tragédie, co ničí lidem nervy a nevede ke kloudným výsledkům. Tyhle „oldschool“ metodiky mají ale jednu zásadní výhodu: nevyžadují týmovou práci.

A tady právě vidím kámen úrazu s tou agilní transformací. Jak chcete naučit korporaci, plnou do sebe zahleděných specialistů, kteří léta komunikují jen přes zmatečnou dokumentaci, neumí pracovat se zpětnou vazbou a zákazníka neviděli ani na obrázku, aby utvořily fungující, zákaznicky orientované týmy?

Mám takovou zásadu: každá utopie je dobrá jen tehdy, když je kam zdrhnout. Tak uvidíme.